Unazad
UPRAVLJANJE RIZOSFEROM
Pogrešna poljoprivredna praksa i lokalni učinci klimatskih promjena neki su od čimbenika koji mogu aktivirati teške procese degradacije tla koji dovode do djelomičnog ili čak potpunog gubitka njegovih svojstava, a čiji razmjeri postaju vidljivi kada je proces ili nepovratan ili u takvom napredno stanje zahtijeva ogromne napore u smislu novca i vremena da se preokrene. Prema FAO-u, 33% tala je degradirano i ima probleme sa salinitetom, zbijenošću, zakiseljavanjem i nedostatkom hranjivih tvari. Izravna posljedica na poljoprivredni sustav je progresivni gubitak produktivnosti usjeva.
Racionalnije i ekološki prihvatljivije upravljanje tlom, s blagotvornim učincima na korijenski sustav, neophodno je kako bi se zajamčila optimalna produktivnost.
Imajući to na umu, K‑Adriatica je razvila rješenja gdje polifenoli i organske kiseline, zajedno s preciznim odabirom mikorize i bakterija, omogućuju poboljšanje strukture tla, zakiseljavanje tla s visokim pH, smanjenje oštećenja zbog saliniteta ekscesa i uspostavljanje pravilne ravnoteže tlo-biljka.